213im Conferentie de Astronomie Comensa in li States Unit / 213. Astronomi Konferansı, ABD'de başladı

Monday, January 05, 2009

4 Vesta, li duesim max massiv objecte in li Cintura de Asteroides, con un medial diametre de 530 kilometres.

An article translated from Turkish to Occidental on the 213th meeting of the American Astronomical Society. For info in English see here.

Fonte: turkish.cri.cn (lingue turc)

213. Astronomi Konferansı, ABD'de başladı
213im Conferentie de Astronomie Comensa in li States Unit

(GMT+08:00) 2009-01-05 16:01:12 cri

Uluslararası Astronomi Yılı dolayısıyla, ABD Astronomi Cemiyeti tarafından organize edilen 213. Astronomi Konferansı, dün (4 Ocak) Los Angeles yakınındaki Long Beach kentinde başladı.
Hodie (4 januar) in li cité de Long Beach proxim a Los Angeles comensat li 213im Conferentie de Astronomie organisat per li US Societé de Astronomie por li International Annu de Astronomie.
ABD Astronomi Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada, beş gün sürecek konferans sırasında esas olarak, kara delik araştırmaları ve diğer astronomi alanlarındaki son gelişmelerin ele alınacağı bildirildi. Toplam 1800'ü aşkın tezin sunulacağı konferansta, Çinli temsilciler de Çin'deki uzay araştırmalarında gelinen son noktayı anlatacak.
Un declaration fat per li US Societé de Astronomie dit que li conferencie va continuar dum 5 dies e quam fundament it va considerar resercha pri nigri fores e li max recent developation de altri campes de astronomie. In li conferentie plu quam 1800 teses va esser submettet, e anc chinese representatives va explicar li max recent puntus de spacie-resercha atinget in China.
Halkın astronomiye daha fazla ilgi duyması amacıyla, konferansın bazı etkinlikleri halka açık yapılacak.
Con li scope de crear plu mult interesse pri astronomie por li public, alcun activitás del conferentie va esser apert al public.

0 comments:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP